2016_devir

Devir İşlemleri

AKINSOFT WOLVOX 7 ERP programında 2015 çalışma yılından -2016 çalışma yılına devir işleminizi aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

Uyarı: Devir işlemi için AKINSOFT WOLVOX Kontrol Panel programınızın sürümünün güncel olması gerekmektedir. Eğer eski bir versiyon kullanıyorsanız; Kontrol Paneli, ERP ve kullanmakta olduğunuz tüm WOLVOX programlarınızı güncellemeniz gerekmektedir.

Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız!

AKINSOFT WOLVOX 7 ERP Kontrol Panel programınızın son sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz!.. WOLVOX 7 programında 2015 yılına devir işlemi için, Kontrol Paneli’nde bulunan “Yetkili” menüsünden “Devir İşlemleri” alanına geliniz.

Karşınıza, aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır. Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı,Oluşturulacak Çalışma Yılıhanesine girip (Örn. 2015) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz.

(Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2015)

Bu aşamadan sonra devir yapılacak şirket ya da şirketlerinizi seçiniz. Eğer birden fazla şirket ile çalışıyorsanız ve listedeki tüm şirketleri devir yapmanız gerekiyorsa, devir seçeneklerini “var” yapınız.

Modül bazında aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek ya da aktarılmasını istemediklerinizin işaretini kaldırarak, programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz. “İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

 

 

Tüm ayarlamalarınızdan sonra “Tüm Kontrollerimi Yaptım” seçeneğini işaretleyerek “Devir İşlemine Başla” butonuna basınız.

Devir işlemleri devam ederken WOLVOX ERP programının server ve client bilgisayarlar tarafından kullanılmadığına emin olunuz!… Yeni yıl devir işlemleri tamamlandı iletisini aldıktan sonra programınızı yeni çalışma yılı üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Not : Devir işlemleri sonrasında yeni yıla devir işlemi yaptığınız cari, stok v.b. modüllerinizin bakiyelerini lütfen kontrol ediniz.

Herhangi bir sorun ile karşılaşır iseniz ;

0850 44 121 44’den Uysal Yazılım’a ulaşarak tarafınıza en yakın çözüm ortağımızın yönlendirilmesini talep edebilirsiniz.

 

Yıl sonu paket alımı isteğe bağlıdır.
• Yıl sonu paketlerindeki hizmeti almak için size en yakın AKINSOFT Çözüm Ortağı ile irtibata geçebilirsiniz.
• İsterseniz Bilgi Bankası bölümünden devir işlemini kendiniz gerekçekleştirebilirsiniz.
• 444 40 80’den Kurumsal Çağrı Merkezimize ulaşarak tarafınıza en yakın çözüm ortağımızın yönlendirilmesini talep edebilirsiniz.

yilsonupaket_2016