Yazar : wpEditor / E-Dönüşüm / 0 Yorum

E-Belgeye Geçiş

E-belge, bir iş ortamında elektronik belgelerin kullanılması sürecidir. Genellikle yasal ve devlet kuruluşlarında kullanılır, ancak E-belge her tür iş için kullanılabilir. Bu, standart posta teslimatı yoluyla kağıt kopyaları göndermek veya almak yerine belgeleri bilgisayar ağlarına kaydetmeyi içerir.

E-fatura, E-Arşiv Fatura

E-fatura, kağıt faturanın elektronik karşılığıdır ve E-Arşiv Fatura olarak da adlandırılır.

E-fatura şunları içerir:

  • Faturayı düzenleyen şirketin adı ve adresi
  • Bu şirketin vergi kimlik numarası (VKN) veya sosyal güvenlik numarası (TCKN)
  • Zaman içinde düzenlenen benzer faturalar arasında tanımlamak için tedarikçinin fatura referans numarası.(ETTN) Bu, portal hesabınızda tedarikçi ve faturaları hakkında bilgi bulmanıza yardımcı olur.

E-irsaliye

E-irsaliye, malların taşınması için kullanılan dijital bir belgedir. Bir e-irsaliye, mallar bir yerden başka bir yere gönderilirken, nakliyeciler ve vergi makamları arasında şifreli bir ağ üzerinden elektronik olarak oluşturulur, imzalanır ve iletilir. Transit halindeki malların hareketini izlemek için kullanılır ve internet erişimi olan herkes tarafından erişilebilir. E-irsaliye, malları taşıyan kişi (yani nakliyeci), gönderen (yani alıcı), mal tanımı vb. gibi sevkiyat bilgileri hakkında ayrıntılar sağlar, Varsa fatura numarası; ayrıca yasadaki herhangi bir hüküm uyarınca herhangi bir vergiden muafiyet talep edilip edilmediğini gösterir; teslim alma noktası adresi, teslim alma tarihi/saati vb. güncellemelerle birlikte taşımanın her aşamasında (çıkış yeri/ayrılış yeri/varış yeri) miktarı izler; faturada beyan edilen ağırlık veya hacim ile transit sırasında çeşitli kontrol noktalarında ölçülen gerçek ağırlık veya hacim arasındaki uyumsuzluk hakkında uyarılar oluşturur; yoldayken sürücüde herhangi bir değişiklik olduğunda veya araç varış noktasına ulaşmadan önce varış adresi değiştiğinde uyarılar oluşturur vb.

E-Serbest Meslek Makbuzu

Bağımsız bir yüklenici olarak sağladığınız hizmetler veya ürünler için makbuz düzenlemek istediğinizde ve aşağıdaki koşulların tümünü karşıladığınızda E-Serbest Meslek Makbuzunu kullanabilirsiniz:

  • Müşterilerden kredi kartı, banka kartı veya peşin ödeme gerektirmeyen başka bir yöntem (PayPal gibi) kullanarak ücret alıyorsunuz.
  • Hizmet veya ürünleri üçüncü bir taraf aracılığıyla değil, doğrudan sağlarsınız.
  • İşletme ruhsatınız, satış vergisi ruhsatınız ve diğer gerekli izinleriniz var.

E-Müstahsil Makbuzu

e-Müstahsil Makbuzu, elektronik ortamda müstahsil makbuzu düzenlemek için kullanılan bir mekanizmadır. Kağıt formda istenen tüm bilgileri sağlar, ancak dakikalar veya saatler yerine sadece saniyeler içinde doldurulabilir. e-Müstahsil Makbuzu, üreticiye bizimle olan işlemini tamamladıktan hemen sonra verilir ve ofisimize gelme veya herhangi bir şeyi bize geri postalama ihtiyacını ortadan kaldırır.

Erp Sistemi

  • E-Belge Sistemi, belgeleri çevrimiçi olarak depolamanıza, yönetmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan bir belge yönetim sistemidir.
  • Finans, İK, BT ve Satın Alma dahil olmak üzere bir kuruluş içindeki çeşitli departmanlar tarafından kullanılabilir.

Yazılım hem bireyler hem de gruplar tarafından kullanılabilir, bu da onu hem küçük hem de büyük kuruluşlar için ideal hale getirir. Ayrıca mobil uyumludur ve parola koruması ile güvenli belge paylaşımı sunar.

Elektronik Belge Geçişi

E-Belgeye geçiş süreci zaman ve bağlılık gerektiren bir yolculuktur. Bununla birlikte, idari yükünüzü azaltırken süreçlere ilişkin görünürlüğü artıracağı ve veriye dayalı bilgilere dayanarak daha iyi iş kararları almanıza olanak tanıyacağı için getirileri çok büyük olacaktır.

E-Belge geçişlerinizde bizden danışmanlık alabilirsiniz. Aramanız yeterlidir.

E-Belge Tasarımı

XSLT olarak e-belge tasarım hizmeti, XML belgelerini kolayca oluşturabileceğiniz eksiksiz, profesyonel ve esnek bir araçtır. Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için uygundur. Programın tasarımı, bu alanda uzman olmadan kendi XML belgelerinizi hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır. Bu program, XML teknolojisine veya nasıl çalıştığına aşina olmayanlar için bile kullanımı kolaylaştıran basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir.

Sonuç

Ekibimizin yardımıyla, kağıttan e-belgeye sorunsuz bir geçiş yapabileceksiniz. İşletmeniz için en iyi uygulamaları ve çözümleri ortaya koymak için bu alandaki deneyimimizden yararlanın.

Yorum Yazın