Yazar : wpEditor / Arıza / / 0 Yorum

Kablosuzdan İnternete Giremiyorum

Kablosuzdan İnternete Giremiyorum  çok sık rastlanan sorunlardan bir tanesidir bu çözümleri şunlardır:

1- Kablosuz Ağınızın ismi laptop yada cep telefonlarınızda görünüyor mu kontrol edin. Görünmüyorsa modemde arıza vardır ya da kablosuz özelliği kapanmıştır.

2- Kablosuz özelliğinin arızalandığını düşünüyorsanız modeme başka bir laptop ya da cep telefonu ile kablosuzdan bağlanmaya çalışın. Bağlanabiliyorsanız sorun sizin cihazınızdadır. Bağlanmıyorsa sorun modemde ya da girdiğiniz şifrededir.

3- Şifre hatalarında bazen bağlandı görülür ancak bağlantı kuramaz. Mesela evinizde deneme diye gözüken kablosuz yayını olsun. Cihazınız kablosuz modeme bağlantı kurabiliyordur ancak sonradan bir şekilde modemin şifresi değişirse yine bağlandınız gözükür ama internete giremezsiniz.

Eğer hala düzelmediyse bu yolu deneyebilirsiniz.

Ağ sürücüleriniz kurulu ve alt sağ köşede ağa bağlı gözüküyor ama internete giremiyoranız, denetim masası / aygıt yöneticisi / girip oradan ağ bağlaştırıcıısı / sağ tık /  devre dışı bırakın seçmenizi ve sonra bir dakika kadar sonra (işlem tamamlanınca) yeniden aynı yerden aktif hale getirmenizi ve az bekleyip (işlem tamamlanıncaya kadar ) yeniden denemenizi öneririmAğ sürücüleriniz kurulu ve alt sağ köşede ağa bağlı gözüküyor ama internete giremiyoranız, denetim masası / aygıt yöneticisi / girip oradan ağ bağlaştırıcıısı / sağ tık /  devre dışı bırakın seçmenizi ve sonra bir dakika kadar sonra (işlem tamamlanınca) yeniden aynı yerden aktif hale getirmenizi ve az bekleyip (işlem tamamlanıncaya kadar ) yeniden denemenizi öneririm..

 

Yorum Yazın