Yazar : wpEditor / Arıza / / 0 Yorum

Termal Macunu Nasıl Sürmeliyim?

Termal Macunu Nasıl Sürmeliyim? sorusuna karşı ilk olarak işlemci fanını çıkarmak gerekmektedir.Çıkarttıktan sonra işlemci ortaya çıkar önceden sürülmüş termal macun izlerini temizleyin ondan sonran sizde termal macununuzu kürdan yardımıyla mercimek büyüklüğünden bir parçaya işlemci tam ortasına damlatın çok koyarsanız da bir faydasını göremezsiniz o yüzden mercimek büyüklüğü yeterli olacaktır ondan sonra fanı yerleştirin zaten fanı koyunca kendisi yayılacaktır.Fanı takarken yerlerine uygun bir şekilde takın takmassanız fan çalıştığında hareket ederek termalmacunu başka yerlere bulaştırabilir bu işleme dikkat ediniz.İşlemci termal macunu sürdükten sonra faydasını göreceksiniz.

termal

Termal Macun Ne İşe yarar

Termal macun işlemci ve ekran kartı ile bunların soğutucuları arasındaki ısı alışverişini kolaylaştırmak için kullanılan maddedir.
Termal macun günümüzde neredeyse her işlemci ve ekran kartında fabrika çıkışlı olarak kullanılır. Ancak zamanla kurumaya ve sıcaklık alışverişindeki görevini yerine getirememeye başlar.
Bilgisayarınızda zamanla oluşan bir performans düşüşü hissediyorsanız bunun sebebi işlemcinizin veya ekran kartınızın yüksek sıcaklıkları olabilir. İşte bu sıcaklıkların oluşmasında da tozdan ziyade termal macunun etkisi büyüktür.
Pek çok bilgisayarcıda ve internet ortamında hemen hemen her alışveriş sitesinde bulunabilir.

Yorum Yazın